Aktuality - hanatour.cz
Novinky

HLEDEJ JAPONSKÁ PŘÍSLOVÍ A VYHRAJ

včera (9:05)
Zapojte se do soutěže susi.cz "Hledej japonská přísloví". Všechny informace se dozvíte na stránkách susi.cz, konkrétně na: http://novinky.susi.cz/hledej-japonska-prislovi-a-vyhraj/

KONCERT IZUMI SHIMURA a JINDŘICH PAZDERA

5. 05. (13:15)
IZUMI SHIMURA a JINDŘICH PAZDERA si Vás dovolují pozvat na komorní koncert, pořádaný při příležitosti 20 let společné umělecké činnosti. Na programu budou díla F. Bendy, H. Hayashiho, J. S. Bacha, A. Dvořáka a B. Smetany. Koncert se koná v pondělí 8. května 2017 v 20.00 hodin v Nosticově paláci, Praha 1 - Malá Strana, Maltézské nám. 1

Výstava současné japonské kaligrafie „HATAI“ v Galerii kritiků od 11.5.2017

5. 05. (13:07)
Dobrý den, rádi bychom Vám doporučili návštěvu výstavy současné japonské kaligrafie „HATAI“ v Galerii kritiků. Vernisáž se koná ve čtvrtek 11. května 2017 v 18 hodin za účasti autorů a mistra Chikuho Matsumoto. Název „HATAI“ vyjadřuje kaligrafický styl, charakterizovaný dekonstrukcí tvaru znaku, jehož význam se utváří složením několika grafických prvků. Dochází tak k volné významové interpretaci nově vzniklého tvaru. Výstava je doprovázena praktickou ukázkou a přednáškou mistra Matsumoto v sobotu 13. května v 11 hodin v Galerii kritiků v pražské Adrii. Vstup je volný.

Zemřel přítel české kultury v Japonsku

1. 02. (10:52)
Dne 19.1.2017 zemřel pan Hideo Sekine, překladatel knihy "Všecky krásy světa" Jaroslava Seiferta do japonštiny a propagátor české kultury v Japonsku

FESTIVAL JAPONSKÉHO FILMU 16.-22.2.2017

30. 01. (10:14)
Ve dnech 16.-22.2. proběhne festival japonského filmu v kině Lucerna tentokrát s tématem "smích klasický i moderní". Můžete se těšit na filmy s oblíbenými japonskými postavami jako je Tora-san. Čeká Vás ale i oblíbený herec Takeshi Kitano. Více na http://www.eigasai.cz/2017_/index.html

221. VÝROČÍ NÁRODNÍ GALERIE

27. 01. (15:01)
Nezapomeňte o víkendu 4.-5.2.2017 využít dne s volným vstupem do Národní galerie. Národní galerie slaví 221. výročí, a proto se můžete zadarmo podívat na stálé expozice i krátkodobé výstavy. Určitě nevynechejte komentovanou prohlídku "Téma plynutí času a štědrosti přírody v japonském umění" v Paláci Kinských!

Novoroční koncert Česko-japonské společnosti

26. 01. (14:42)
Rádi bychom Vám doporučili návštěvu novoročního koncertu Česko-japonské společnosti dne 28.1.2017 v Mramorovém sále paláce Lucerna v 15:00. Rezervace není nutná.

HAJAO MIJAZAKI V BIO OKO 18.-27.1.2017

4. 01. (12:14)
Rádi bychom Vás upozornili na festival filmů animátora a režiséra Hajao Mijazakiho. Festival se koná 18.1.-27.1.2017 v kině Bio OKO (Františka Křižíka 460/15, Praha 7). Můžete na plátně shlédnout oblíbené japonské animované filmy jako je Můj soused Totoro, Naušika z Větrného údolí nebo Princezna Mononoke.

Kurzy o tajemství práce se surovinami v restauraci MIYABI

7. 11. 2016 (9:36)
Rádi bychom Vám doporučili návštěvu "Kurzu o tajemství práce se surovinami pana Hironobu Morii" v restauraci Miyabi. Příští kurz se koná 13.11.2016 v 16:00 na adrese Návrátilova 10, Praha 1. Cena 600 Kč/osoba. Můžete se těšit na povídaní o rýži, nakládané zelenině a tempuře. Čeká Vás také malé pohoštění v japonském duchu. Více na www.miyabi.cz

Záznam z buddhistické liturgie 49. dne za duši paní Věry Čáslavské

2. 11. 2016 (14:43)
Záznam z buddhistické liturgie 49. dne za duši paní Věry Čáslavské můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=aUSdg6C5odw


Aktuality

Reportáž o Věře Čáslavské v Japonsku

 

Rádi bychom Vás upozornili na reportáž japonské televize, která se týká návštěvy Věry Čáslavské v Japonsku ku příležitosti 50.tého výročí Olympijských her v Tokiu. Věra Čáslavská, která je již v Japonsku legendou, se při své poslední návštěvě setkala s japonským korunním princem a dále se po dlouhých letech setkala s bývalou rozhodčí paní Jošidou (101 let) a vzdala poctu gymnastovi Jukio Endó při návštěvě jeho hrobu. Video si můžete prohlédnout na: http://youtu.be/MW5NctatNTw

Výstava METAPLAY, PRAHA-TOKYO

 Rádi bychom Vám doporučili návštěvu výstavy Metaplay, Praha – Tokio (japonská část), která začíná slavnostním zahájením 16.10.2014 v 18:00 hod v Galerii kritiků v Paláci Adria. Název výstavy Metaplay patří do světa virtuální reality a předesílá nová morení pohled na umění, které jste si již v Paláci Adria mohli prohlédnout ve zpracování Metaplay, Praha - New York.

Slavnost mečů (KATANA MACURI) 27.9.2014

Rádi bychom Vás pozvali na Slavnost mečů (Katana Matsuri), která se koná 27.9.2014 v Muzeu Policie České republiky (Ke Karlovu 1, P2) od 9:00 do 17:00. Čekají Vás zde ukázky šermu, kaligrafie, střelby z luku, bojových umění. Zejména bychom Vám chtěli doporučit návštěvu našeho stánku SUSI.CZ, kde můžete zakoupit suroviny na přípravu suši, dále čaje, sake, japonské pivo, origami, učebnice, keramiku, japonské kuchařky a různé dárkové předměty.

Čajovna Mechová skála

Rádi bychom Vám doporučili návštěvu čajovny Mechová skála (Zubatého 3, Praha 5) http://www.kokeiwa.eu/, kde si můžete v tradiční japonské čajové místnosti vyzkoušet čajový obřad, ochutnat různé druhy čajů a seznámit se s čajovou estetikou. Na návštěvě se dopředu domluvte na tel: 420 724 966 744, aby se mohl personál výhradně věnovat Vám.

Výstava Fotokaligrafie (4.9.-31.10.2014)

Zveme Vás na výstavu fotokaligrafie Petra Šálka v restauraci Prostor (Lidická 25, Praha 5). Výstava bude zahájena v 18:00 dne 4.9.2014 a potrvá do 31.10.2014. Tato originální výstava vznikla na základě spolupráce umělce Petra Šálka a japanologa Petra Geilsera. Díla byla vystavována již v několika galeriích, mimojiné také v Národní galerii na Zbraslavi.

Užijte si dovolenou v tradičním japonském ryokanu

Co je ryokan:

Ryokan je tradiční japonský hotýlek. Jeho původ spadá do období Edo (1603 – 1868), kde podobné hotýlky byly k dispozici cestovatelům na hlavních trasách. Protože ubytování v ryokanu je výrazně dražší než v běžném hotelu ,nesetkáme se s nimi tolik ve velkých městech, ale spíše v menších letoviscích, zasazených v přírodě a horách. V typickém ryokanu se setkáme s velkou vstupní halou s gaučem a židlemi k posezení. Pokoje jsou tradičně japonské s tatami podlahou a posuvnými dveřmi, privátní koupelnou nebo ofuro, které často využívají vodu z horkých pramenů (onsenů), pokud jsou poblíž. Ve většině ryokanů se podávají tradiční japonské snídaně a večeře, které jsou již zahrnuty v ceně pokoje.

Izu Peninsula:

Je velký poloostrov západně od Tokia, z kterého je snadno dopravně dostupný. Pro svojí krásnou přírodu je vyhledávaným turistickým letoviskem. Známý je hlavně svými horkými prameny a je velmi populární oblastí pro úžasné možnosti ke koupání, serfování a golfu. Kromě toho poloostrov sousedí s horou Fuji a je součástí Národního parku Fuji – Hakone – Izu.

V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat na: office@hanatour.cz

Pro nabídku letenek kontaktuje: info@letenky-levne.cz

Poradenství k cestám do Japonska

Připravíme Vám dle našich dlouholetých zkušeností program, který Vám bude vyhovovat a se kterým budete spokojeni a na který budete dlouhá léta vzpomínat.

 

Objevujte s námi krásy japonska na Optional Tours v Japonsku. Již zde v Čechách vám představíme jednotlivé dny programu, včetně fotografií míst a mapek lokalit, ve kterých se budete pohybovat. Připravíme vám podrobné návody jak se na jednotlivá místa dostanete a jaké služby od krásného Japonska můžete očekávat.

Napište nám o Vašich představách a výletech které by Vás zajímali, nebo nám napište Vaše finanční představy, ve kterých by se celá cesta měla pohybovat a my vám navrhneme právě tu správnou kombinaci výletů pro Vás.

Kontaktní formulář

Vaše jméno:
Email:
Požadavek: